انگليسي   فرانسه  

 تيما كاوش   
  ارائه دهنده خدمات ترجمه فارسى در جهان     

شرايط و تعهدات    آگهي در تيما    پيوندها    ثبت نام مترجم    راهنماي سايت


خانه
درباره ما  
خدمات  
 استعلام ترجمه  
 پرداخت  
تماس با ما  

  

تيما كاوش خدمات ويژه ترجمه فارسي و جستجو به اين زبان را در سراسر جهان در دسترس همگان قرار ميدهد. اين شركت قادراست به مدد همكاري با مترجمين حاذق و استفاده ازفنّ آوری های نوين، خدمات ترجمه سريع و متناسب با نيازهای مشتريان خود را بين زبان فارسي از يك سو و زبانهاي انگليسي، فرانسه، آلماني، عربي و ارمني از سوي ديگر ارائه نمايد. خدمات ترجمه در تمامی زمينه ها مانند متون عمومي، و متون فنّی و تخصصي صورت ميگيرد. تيما كاوش همچنين درترجمه و محلّی سازی پايگاه های اينترنت به زبان فارسي؛ ترجمه نرم افزارهاي رايانه اي؛ ويرايش و بازبينی متون از پيش ترجمه شده؛ و حروف چينی رايانه ای فعال است. 

     

 * خدمات مكاتبات تجاري
 * خدمات جستجوي فارسي
 * انجمن ترجمه
 * مترجمين رسمي فارسي
 * مترجمين آزاد فارسي
 *
ترجمه ماشيني فارسي
 

 

 
راهنماي تيما كاوش شامل شرح خدمات و آدرس اينترنتي بسياري از سايتهايي است كه در زمينه هاي مختلف زبان فارسي مانند توليد و توزيع نرم افزارهاي فارسي، كتب و نشريات فارسي، ترجمه ماشيني به زبان فارسي، فرهنگهاي فارسي الكترونيكي و از اين قبيل فعاليت مينمايند. چنانچه سايت شما بطور كامل به زبان فارسي بوده و دريكي از زمينه هاي فوق الذكر (يا زمينه هاي مرتبط) فعاليت ميكنيد و مايليد نام سايتتان در راهنماي تيما كاوش درج شود از فرم ويژه درج در راهنما  استفاده نماييد. 
   
 • موسسات و نهادهاي مربوط به زبان فارسي

  * شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی
  شوراي گسترش زبان و ادبيات فارسي عهده دارامور علمي، تحقيقي، سياست گذاري و برنامه ريزي درباره آموزش زبان و ادب فارسي به غير فارسي زبانان در سطح جهان میباشد. اين شورا وظيفه هماهنگي بين كليه سازمانهاي علمي، فرهنگي و پژوهشي دولتي را كه در ايران به اين امر مي پردازند نيز بر عهده دارد. از جمله وظایف این شورا برگزاري دوره هاي آموزشي و بازآموزي اساتيد و دانشجويان فارسي كشورهاي جهان،  ارسال كتب، نشريات، فيلم و نرم افزارهاي آموزشي براي بخشها و مراكز زبان فارسي در سراسر جهان، تهيه متون، نرم افزارها و فيلمهاي زبان فارسي و غیره میباشد.
    
  * فرهنگستان زبان و ادب فارسي
  فرهنگستان زبان و ادب فارسي به منظور حفظ سلامت و گسترش زبان فارسي و تجهيز آن براي برآوردن نيازهاي روزافزون فرهنگي و علمي و فني، و رفع تشتت و ايجاد هماهنگي در فعاليتهاي مراكز فرهنگي و پژوهشي در حوزۀ زبان و ادب فارسي فعاليت مينمايد. از جمله وظايف آن حفظ قوت و اصالت زبان فارسي، رواج زبان و ادب فارسي و گسترش حوزه و قلمرو آن در داخل و خارج كشور،ايجاد نشاط و بالندگي در زبان فارسي به تناسب مقتضيات زمان و زندگي و پيشرفت علوم و فنون بشري با حفظ اصالت آن ميباشد.        

  ادامه ...

     
    
    
 • ترجمه ماشيني فارسي و فرهنگهاي لغت 

  * مترجم پارس
  مترجم پارس يك سرويس ترجمه خودكار(ماشيني) انگليسي به فارسي است كه متون مختلف انگليسي را به زبان فارسي ترجمه ميكند. در حال حاضر اين مترجم خودكار تنها سرويس ترجمه ماشيني فارسي است كه به صورت  آنی متون انگليسي را به فارسي برميگرداند. در حين ترجمه شما همچنين ميتوانيد حوزه ترجمه خود را نيز انتخاب كنيد (نظير سياست، رايانه، حسابداري، روزنامه نگاري و غيره). اين كار باعث ترجمه هاي نسبتا دقيقتري ميشود. 
    
  * فرهنگ آي- ار- ياهو
  يك فرهنگ رايگان فارسي است كه خود شامل فرهنگ فارسي به انگليسي و انگليسي به فارسي ميباشد. اين فرهنگ علاوه بر معادلها، يك سري اصطلاحات و تركيباتي را كه واژه مورد نظر در آنها بكار رفته را نيز ارائه مينمايد.      

  ادامه ...

      
 • نرم افزارهاي فارسي و مراجع برنامه نویسی 

  * لامپونويس فارسی
  يك واژه نگار يوني كد فارسي است كه داراي قابليتهاي پيشرفته تري نيز ميباشد نظير درج تصوير در متن، تنظيم صفحه كليد فارسي، مشاهده متن به صورتHTML و غيره. 
   

  * مدرسه وب و مراجع HTML به زبان فارسی
  مدرسه وب اولين پايگاه آنی يادگيری وب و اينترنت به زبان فارسی ميباشد. گردانندگان این سایت هدف اصلی پایگاه خود را آموزش کلیه علوم مربوط به وب و کمک به انتقال تجربه بین بازدیدکنندگان، کاربران فارسی زبان و دانشجویان دانشگاه ها ذکر میکنند. متون اين سايت بیشتربر فارسی نويسی بر اساس استاندارد يونيکد تاکید دارد. 
   

  ادامه ...

      
 • كتب و مراجع فارسی

  * كتابهاي رايگان فارسي
  وبلاگ جالبی است شامل فهرست جامعی از کتابهای رایگان فارسی موجود در شبکه جهانی اینترنت. بیشتر کتب این فهرست بصورت متن کامل در دسترس میباشد. 
   

  * کتاب ایران
  "کتاب ایران" کتب فارسی، موسیقی و فیلم ایرانی را برای فروش آنی عرضه میکند. این کتابها شامل موضوعات متنوعی همچون ادبیات فارسی، شعر، سیاست و تاریخ میشود. 
   

  ادامه ...
 
Translation Directory.
 
Shopping5.com

خدمات مكاتبات تجاري   خدمات جستجوي فارسي   انجمن ترجمه
مترجمين رسمي فارسي   مترجمين آزاد فارسي   
ترجمه رايگان فارسي
 
 

بازگشت به بالاي صفحه
 

كليه حقوق مادى و معنوى اين سايت محفوظ و متعلق است به شركت تيما كاوش.
كليد واژه ها